İçeriğe geç

Bir Tatilcimizin Gözünden Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

ÖLÜDENİZ YAMAÇ PARAŞÜTÜ

yamaç-paraşütü-ölüdeniz

Ölüdeniz denilince akla ilk gelen aktivitelerin başında şüphesiz yamaç paraşütü gelmektedir. Eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı olan Ölüdeniz yamaç paraşütü tatilcilerin en çok katılmak istedikleri aktiviteler arasında yer almaktadır. Denizi, otelleri, mükemmel plajı, eşsiz doğa harikası koyları ve tabi ki yamaç paraşütü Fethiye’nin öne çıkan özelliklerindendir. Bölgenin en yüksek dağı olan Babadağ yamaçlarında yapılmaktadır. Tam 1960 metre rakıma sahiptir.
Yamaç paraşütü etkinliklerine katılanlar Babadağ’a servis araçları ile çıkartılmaktadır. Özel pilotlarla Ölüdeniz yamaç paraşütü yapılabilmektedir. Çift kişilik özel uçuşların olduğunu vurgulamak istiyoruz. Her bir uçuş ortalama 30-40 dakika kadar sürmektedir. Ölüdeniz’in eşsiz semalarında devam eden yolculuk boyunca bölgeyi ve mükemmel manzarayı keyifle izliyor olacaksınız. Yamaç paraşütünün tamamlanma noktası Ölüdeniz plajıdır. Eşsiz duyguların yaşandığı ve unutulmaz anların hissedildiği bir aktivitedir diyebiliriz. Hiçbir risk söz konusu değildir. Tüm uçuşlarda kaza sigortası yapılmaktadır.
Yamaç paraşütü özellikle macera severler için inanılmaz heyecan vericidir. Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden biridir. Özellikle yabancı tatilcilerin daha çok ilgi gösterdiğini ifade edebiliriz. Tüm yıl boyunca yamaç paraşütü yapılabilmektedir, Fethiye uçuş koşulları açısından çok uygun bir noktadır. Rüzgar koşullarının müsait olması durumunda haftanın her günü yapılmaktadır. Yaklaşık 40 dakika kadar süren gökyüzünde yolculuk keyif ve heyecan vericidir. Bu aktiviteyi yapanların bir daha yapmak istemeleri ve herkese tavsiye ettikleri bilinmektedir. Mükemmel duygularla sonlanan Ölüdeniz yamaç paraşütü bölgenin en popüler etkinliği olarak ön plana çıkmaktadır.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları tercih ettiğiniz firmalara göre küçük farklılıklar gösterebilmektedir. Ölüdeniz 2024 yamaç paraşütü ücreti 3500 TL dir.  Fethiye ile simgeleşmiş olan Fethiye yamaç paraşütü fiyatları hakkında bölgedeki firmalardan bilgi alabilirsiniz. Dönemsel olarak fiyatların değiştiğini de ifade edebiliriz. Kısa ve orta vadede tatil planı yapıyorsanız, Fethiye’yi kesinlikle ilk sıraya koymalısınız. Fethiye’de geçireceğiniz tatil süresi boyunca yamaç paraşütü, tekne turları, Saklıkent Kalyonu, Antik kentler ve buna benzer turistlik yerleri mutlaka görmelisiniz. Özellikle Fethiye tekne turlarına ve Ölüdeniz yamaç paraşütü aktivitesine katılmadan Fethiye tatili tamamlanmış sayılmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button