İçeriğe geç
Ölüdeniz yamaç paraşütü tur programı

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz yamaç paraşütü programımız hakkında tüm detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Fethiye yamaç paraşütü okulu bu deneyimi sizlere yaşatmak konusunda en donanımlı ekiptir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü
İlk Aşama

Paraşüt saatinizin seçimi

Yamaç paraşütü için hangisi doğru zamandır yada hangisi size uyar önce bunu belirleyelim. Telefon yada Yamaç paraşütü programımızı kullanarak uçuş saati seçiminiz konusunda fikir alın.
Yamaç paraşütü saatleri: 8:30 10:30 13:00 15:00 ve 17:00

Rezervasyon

Yamaç paraşütü rezervasyonunuzu 2 gün öncesine kadar yaptırabilirsiniz. Online rezervasyon yada iletişim kanallarını kullanarak bir uçuş saati seçin ve kaydınızı oluşturun.
Ölüdeniz paraşüt saati belirleme

Ön ödeme

Biz butik bir işletmeyiz ve sınırlı sayıda misafirimize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yamaç paraşütü planlamasının daha sağlıklı olması adına sizlerden kişi başı 500 Tl ön ödeme talep edilir, geri kalan tutarı geldiğiniz de ödeyebilirsiniz. Nakit, kredi kartı ve havale kullanabilirsiniz. Rezervasyon ve havale bilgileri

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Tur Programı

Ölüdeniz yamaç paraşütü turu 2 saatlik bir organizasyondur ve genel anlamda herkes katılabilir.

Ölüdeniz de yamaç paraşütü uçuşları Babadağ dan yapılmaktadır. Babadağ ya ulaşım bizler tarafından sağlanır. Ölüdeniz ve Babadağ Fethiye ilçesinin 2 güzel köşesidir. Tüm ulaşım yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatı 3.500 TL dir. Bu fiyata yamaç paraşütü ekipmanları, Babadağ milli park giriş ücreti, yolcu sigortası dahildir. Yamaç paraşütü kamera çekimleri ise Ölüdeniz de ekstra olarak eğitmenler tarafından satılmaktadır.
Ölüdeniz yamaç paraşütü kamera çekimleri ise 30 usd dir.

Yer: Fethiye – Ölüdeniz – Babadağ

Etkinlik süresi: 2 Saat (süzülüş 30dk)

Maksimum kilo: 115 KG
Minimum yaş: 4

Yamaç paraşütü saatleri: 8:30 10:30
13:00 15:00 ve 17:00

Paraşüt kalkış yeri: Babadağ

Paraşüt iniş yeri: Ölüdeniz

Buluşma yeri: Ofis konumu

Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatı: 150 USD

Nasıl giyinilmeli: Etek hariç her şey giyilebilir.

Tavsiye: Güneş gözlüğü ve spor ayakkabı ile gelin, cep telefonunuzda yer açın

Zorunlu: Ayakkabı

Babadağ Yamaç Paraşütü
Tur Anlatımı

Babadağ yamaç paraşütü etkinliğimizi detaylandırarak aklınızda hiçbir soru işareti bırakmamaya çalışacağız. Bu macerada sizi bekleyen aşamalar.

Rezervasyon ardından ulaşım

Babadağ transfer süreçleri

Yamaç paraşütüne hazırlık

Kalkış ve iniş anı

Gökyüzündeki süreç

Çekimler

oludeniz yamac parasutu babadag da yapılmaktadır

Rezervasyon Tamam!

Yamaç paraşütü rezervasyonu tamamlandığında, sizinle detaylar için iletişime geçeriz. Yamaç paraşütü rezervasyonuz için ihtiyacımız olan bilgiler: Ad soyad, doğum tarihi, kilonuz ve buluşma noktası.

Bu bilgiler yamaç paraşütü rezervasyonunuzun tamamlanması için yeterlidir. Ardından sizlerle iletişime geçeriz detaylar konusunda bilgilendiririz. Buluşma yeri bizim için en önemli husus. Ölüdeniz yamaç paraşütü ofisimize gelebilirsiniz yada sizleri otelinizden alabiliriz. Ofisimiz de kalan ödemeniz varsa bu konu tamamlanır. Sigorta işlemleriniz yapılır ve yamaç paraşütü aracımızı beklerken uçuş videolarınız izleyip kahvenizi içebilirsiniz.

Babadağ Ulaşımı

Babadağ yamaç paraşütü ulaşımı bizim araçlarımız ile sağlanır. Ofisten Babadağ ya ulaşım 30 dakika sürer.

Babadağ aynı zaman da bir milli parktır. Dünya da nadir olarak oluşan mavi sedir ormanlarından bir tanesidir. Yolculuk manzaraları oldukça keyiflidir. Ancak yollar biraz virajlı olduğundan ilk defa görenler için korkutucu olabilir. Merak etmeyin şoförlerimiz yıllardır bizleri güvenli şekilde Babadağ ya çıkarmakta. Eğer ki mideniz çok hassassa bu aşamada mide bulantı hapı alabilir yada Babadağ teleferik ile çıkış yapabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Hazırlık

Babadağ da yamaç paraşütü için 5 farklı yükseklikte kalkış noktası vardır. Öncelikle rüzgar bakımından uygun olan pist seçilir ve ekipmanlar

Yamaç paraşütü hazırlık sürecinde en önemlisi pist seçimidir. Doğru rüzgarda kalkış yapmak çok kolaydır. Pist seçimi yapıldıktan sonra eğitmenler sizleri harnes dediğimiz oturma ekipmanları ile kuşandırır. Yamaç paraşütleri piste serilir. Pilot yedek paraşütün pimlerini kontrol eder. Pilot – yolcu ve yamaç paraşütü karabinalar aracılığıyla birbirine bağlanır. Kalkış görevlisi son kontrolü yapar ve artık yamaç paraşütümüz Babadağ dan havalanmaya hazır.

Yamaç Paraşütü Kalkış – İniş

Babadağ yamaç paraşütü pistleri eğimlidir. Kalkış anında yokuş aşağı yürümek kalkış için genelde yeterlidir. İniş daha da kolaydır Ölüdeniz sahiline 1,2 adımda inişiniz gerçekleşecektir.

Eğitmen uygun kalkış rüzgarı geldikten sonra, size yürümenizi söyler. Ön tarafınızda genelde kalkış için 1 yardımcı da yer alır. Yokuş aşağı giderek hızlanan adımlar yardımıyla basit bir şekilde havalanırsınız. Bu aşamada hata yaparım diye endişelenmenize hiç gerek yok. Tüm aşamalarda size bir sorumluluk verilmez, siz sadece manzaranın tadını çıkaracaksınız. İnişimiz Ölüdeniz sahiline yapılır. Yamaç paraşütü iniş anında eğitmen tarafından yavaşlatır ve 1,2 adım atarak iniş tamamlanır.

Babadağ dan Ölüdeniz’ e Gökyüzündeyiz

Babadağ dan Ölüdeniz’ e yamaç paraşütü uçuşumuz ortalama 25-30 dakika sürer. Bolca fotoğraf çekilir, eğlenceli manevralar yapabilir ve hatta paraşütü kullanabilirsiniz.

Yamaç paraşütü Babadağ dan kalktıktan sonra efsane Ölüdeniz manzarası sizleri bekler. Yamaç paraşütü nün görüş alanında Kelebekler vadisi, Mavi mağara, Kayaköy ve Blue lagun vardır. Yamaç paraşütü Ölüdeniz e süzülürken sizin enerjinize bağlı olarak bolca kamera çekimi yapılır. Denemek isterseniz biraz akrobasi manevrası yapabiliriz. Kullanmak isterseniz paraşütü kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile geldiyseniz paraşütlerimiz genelde yan yana uçar. Uçuş süresini uzatmak isterseniz hava şartları izin verirse, süreci uzatabilir. Fethiye yamaç paraşütü okulu olarak bir çok özelliğimizi bu aşamada hissedeceksiniz. Ayrıcalıklarımızı incelemeyi unutmayınız.

Yamaç Paraşütü Çekimleri

Yamaç paraşütü Ölüdeniz e indikten sonra, kamera çekimleriniz cep telefonlarınıza aktarılır. Ofisimizden yamaç paraşütü sertifikanızı alırsınız. Son olarak kullanmak isterseniz otel transferimiz geri dönüşünüzü sağlayacaktır.

Yamaç paraşütü kamera çekimlerinin gelirleri eğitmen arkadaşlarımıza aittir. Satın almak isterseniz 30 usd karşılığında kendilerinden alabilirsiniz. Çekimler cep telefonlarınıza 3 dakika içinde kopyalanacaktır. Hatıra olarak tandem yamaç paraşütü uçuş sertifikanızı ofisimizden alabilirsiniz. Yamaç paraşütü uçuşları Ölüdeniz de son bulur. İsterseniz sahilde kalmaya devam edebilir, ileri saatlerdeki otel servislerimizi de kullanabilirsiniz. Aldığınız hizmeti de yorum sayfalarımız dan değerlendirirseniz çok seviniriz.

Babadağ Yamaç Paraşütü Kalkışı

Babadağ yamaç paraşütü pistlerinden bu şekilde uçuşlarımız başlıyor ve Ölüdeniz manzarasına doğru süzülüyoruz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Okulu

Fethiye yamaç paraşütü seçiminizi yaparken, iyi bir okulla uçtuğunuzdan emin olur. İyi bir okulu bulmanın en doğru yöntemlerinden 1 tanesi Tripadvisor yorumlarını kontrol etmektir. Bizleri de incelemenizi ve doğru kararı vermenizi umuyoruz. Fethiye yamaç paraşütü okulu ticari bir ortam değildir. Yamaç paraşütünü seven kişiler tarafından kurulmuş bir aile işletmesidir. Size Ölüdeniz de ki en özel yamaç paraşütünü yaşatmayı amaçlarız. Her yıl yeni ekipmanlar ile uçarız. Yer ekibimiz ve transfer sürecini yöneten şoför arkadaşlarımız dahi sektörde minimum +10 yıllık deneyime sahiptir. Eğitmenlerimiz Türk Hava Kurumu lisansı altında uçmaktadır. İlk yardım, yabancı dil bilgisi ve yamaç paraşütü antrenör belgeleri mevcuttur. Fethiye yamaç paraşütü okulunun tandem uçuşları için oluşturduğu alt marka Liberty Paragliding tir.

Liberty Paragliding

10 out of 10
Google Maps
10 out of 10
Google 750 mutlu müşteri öneriyor
Tripadvisor
10 out of 10
Tripadvisör’ ün Fethiye de %100 önerdiği tek işletme
tr_TRTurkish
Call Now Button