İçeriğe geç

Fethiye Babadağ Teleferik Ücretleri 2024

Fethiye Babadağ Teleferik Ücretleri 2024

2024 Babadağ Teleferik Fiyat Listesi

8 Ocak tarihinde Babadağ teleferik işletmesinden yapılan açıklamaya göre, teleferik fiyat listesi güncellenmiştir.

Teleferik Misafir 425 TL
Teleferik Öğrenci 320 TL

Teleferik Pilot 150 TL
Tandem Pist 750 TL
Solo pist 375 TL

Tüm ücretlere KDV dahildir.
Pist ücretlerine Slot ücreti dahildir.

Teleferik ücretleri Haziran sonunda gözden geçirilerek $ (USD) kuruyla revize edilir.
31 Marta kadar tüm ücretlerde 20% indirim uygulanacak, 1 Nisan tarihi itibariyle tekrar gözden geçirilecektir.

İndirimli Teleferik Tarifesi

1 Nisana 2024 tarihine kadar

Teleferik Misafir 340 TL
Teleferik Öğrenci 250 TL
Teleferik Pilot 120 TL
Tandem Pist 600 TL
Solo pist 300 TL

Fiyat tarifeleri neyi ifade ediyor bilmeyenler için açıklayalım.

Teleferik Misafir:

Yerli yabancı ayrımı gözetmeksizin Ölüdeniz’ den Babadağ 1700 metreye ulaşabileceğiniz teleferik hattının siviller için ödenmesi gereken tutarıdır. 1 Nisan tarihine kadar 340 TL. 1 Nisan – 1 Hazirana kadar 425 TL. 1 Haziran sonrasında döviz kuruna göre tekrar güncellenmektedir.

Babadağ teleferik bileti aldığınız taktirde, 1 defa 1700 metreye çıkabilir ve aynı biletle geri inebilirsiniz. Kış aylarında teleferik sadece 1200 metreye kadar çalışmaktadır ancak fiyat tarifesi aynıdır.

Teleferik Öğrenci:

Teleferik bileti alımı esnasında öğrenci belgenizi gösterirseniz. Babadağ teleferik biletinizi indirimli olarak alabilirsiniz. Babadağ teleferik öğrenci ücreti 1 Nisana kadar 250 TL – sonrasında ise 320 TL.

Teleferik Pilot:

Babadağ ya yamaç paraşütü yapmak için gelen lisanslı sporcular kara yolunu kullanabileceği gibi, Babadağ teleferiği de kullanabilirler.

Pilot lisansınızla bilet alıyorsanız, gün içerisinde bir çok kez teleferik kullanılacağı için indirim yapılmaktadır.

Lisanslı yamaç paraşütü pilotları için Babadağ teleferik ücreti: 1 Nisana kadar 120 TL. – Sonrasında 150 TL.

Pilot Babadağ teleferik bileti ile 1 defaya mahsus 1700 metreye çıkılabilir ve gerekirse geri inilebilir. 1700 metrede hava durumu uygun olmaması durumunda diğer Babadağ pistlerini kullanabilmesi için ücretsiz araç servis imkanından yararlanabilir.

Tandem Pist:

Babadağ ya yamaç paraşütü yapmak için çıkan işletmeler her yolcu için pist kullanım ücreti öderler. Ölüdeniz’ den Babadağ ya araçla yada teleferik ile çıkılması bu ücret açısından bir fark yoktur.

Babadağ yamaç paraşütü tandem pist kullanım ücreti 1 Nisana kadar 600 TL – Sonrasında 750 TL.

Solo Pist:

Babadağ dan yamaç paraşütü yapmak isteyen bireysel lisanslı yamaç paraşütü sporcuları solo pist kullanım ücreti öderler. Bu ücret her uçuşta ödenmek zorundadır. Solo pilotlar Babadağ ya teleferik yada araç ile çıkmaları bu ödemeyi değiştirmez.,

2024 yılı Babadağ yamaç paraşütü Solo pilotlar için pist kullanım ücreti 1 Nisana kadar 300 TL – Sonrasında 375 TL

Slot Uygulaması

Babadağ dan yamaç paraşütü yapmak için teleferik bilet gişelerine uğramadan önce online olarak slot açım işlemi yapılmak zorundadır.

Yolcu olarak yamaç paraşütü yapan misafirler bir işlem yapmak zorunda değildir, bu işlem uçtukları firma tarafından yapılmaktadır.

Sportif uçuş yapacak olan bireysel yamaç paraşütü pilotları ise her uçuşta slot kayıtlarını online olarak oluşturmak ve uçuştan sonra kapatmak zorundadırlar. Aksi taktirde gişelerden bilet alamazlar

Slot birimi, Kaymakamlık tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur. Ölüdeniz yamaç paraşütü sahasında Babadağ dan kalkışların onayını verir, yamaç paraşütü ve pilotların denetimini yapar ve kurallara uyulmasını denetler.

Bireysel yamaç paraşütü pilotlarının slot kayıt işlemlerini yapabilmeleri için gerekli olan rehber bir sonraki yazımızda işlenecektir.

“Fethiye Babadağ Teleferik Ücretleri 2024” hakkında 3 yorum

  1. Bir lisanslı yamaç parasutu egitimi almış öğrenci Babadağ dan uçmak isterse, her uçuş için 525 ₺ ödemesi gerekir, gün içinde 3 uçuş yapmak isterse 1,675 ₺ ödemesi gerekir. Üç gün uçmak isterse de 5.000 ₺ ödemesi gerekir. Burası devletin, milletin mülkünden çıkmıs da özel mülkiyete mi geçmiş acaba.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button