İçeriğe geç

Yamaç Paraşütü Ne Kadar Havada Kalabilir?

Yamaç Paraşütü Ne Kadar Havada Kalabilir?
Yamaç Paraşütü Ne Kadar Havada Kalabilir?

Yamaç paraşütü sporu kadın ve erkek herkes tarafından yapılabilir. Hatta yaş sınırının 4-65 yaş olmasından dolayı insan her yaşta yamaç paraşütü yapabilir. (Tabii kilosu ve sağlığı yerinde olmak şartı ile)

Yamaç paraşütü ile ilgili merak edilen çok şey var ama korkudan mıdır? Heyecandan mıdır? En çok merak edilen şey yamaç paraşütü ne kadar hava kalabilir? Sorusu olmuştur. Ee bu yazıyı sizde okuduğunuza göre niyeti bozdunuz ve bu yaz yamaç paraşütü yapacaksınız o yüzden bu sorunun yanıtı sizin de kafanızı karıştırıyor.

Şimdi isterseniz sizi daha fazla meraklandırıp düşündürmeden sorunun yanıtını verelim

Yamaç paraşütü havada süzülen bir uçan araçtır. Bunun için yamaç paraşütü yapmak istediğinizde bir tepenin üstüne çıkmanız gerekiyor. Ölüdeniz Babadağ ise Türkiye’de yamaç paraşütü yapılabilecek en güzel yerdir. Yalnız yerli değil yabancı turistlerinde uğrak adresi olan Babadağ 1969 metre yüksekliğe sahiptir. Burası gibi yüksek pek çok tepe olabilir, ama bu tepenin özelliği rüzgârın yamaç paraşütü için uygun olması ve havadan baktığınızda manzaranın mükemmel olmasıdır.

Gelelim asıl sorumuz olan yamaç paraşütü ne kadar havada kalabilir? Sorusunun yanıtını vermeye.

Yamaç paraşütü ile Babadağ’dan atladığınızda yaklaşık olarak 25 dakika boyunca havada kalıyorsunuz. Bu süre normal atlayış için geçen zamandır. Ancak eğer atlayan kişi profesyonel veya akrobasi istiyorsa havada kalma süresi 5 dakika daha kısa olur ve 20 dakika da aşağıda olunur. Nedeni ise akrobasi sırasında hızlı irtifa kaybıdır. ŞŞŞŞTTT…. Size bir sır verelim biz uçuşa doymayan misafirlerimiz için uçuşu 15 dakika daha uzatabiliyoruz. (Havanın uygun olması durumunda)

Şuraya bir dip not bırakalım: Eğer havada kalış süresinin uzun olmasını istiyorsanız o zaman öğle saatlerinde uçmayı tercih etmelisiniz.

Yamaç Paraşütü Ne Kadar Havada Kalabilir?
Yamaç Paraşütü Ne Kadar Havada Kalabilir?

Yamaç Paraşütü uçuşu ne kadar sürüyor?

Yamaç paraşütü ne kadar hava kalabilir? Sorusunun yanıtını yukarıda verdik diye düşünüyorum, ama şuraya da açıklık getirmekte fayda var. Havada kalış süremiz 25 dakika ya da 40 dakika sürse de yerde geçen zaman toplamda 2 saati alıyor. Hazırlık aşaması organizasyon, Babadağ transferi, uçuş öncesindeki hazırlık ve çekimlerin izlenmesi. İşte tüm bu konular toplamda bize 2 saate mal oluyor. Bunun için yamaç paraşütü ile atlamak istediğinizde kendinize zaman ayırmanızda fayda var.

Tahmin ediyorum ki ilk uçuşunuzda artık neler olabileceğini yani havada ne kadar kalacağınız ve toplam ne kadar sürenin geçeceğini öğrendiniz. Şimdi de merak ettiğiniz şey yamaç paraşütü ile atlamanın fiyatının ne kadar olduğu hususunda olabilir. Hemen bu sorunun yanıtını da sizi meraklandırmadan verelim.

İlginizi Çekebilir: Babadağ Yamaç paraşütü Pisti

Yamaç Paraşütü fiyatı ne kadar?

Yamaç paraşütü riskli gibi algılanmış olsa da dünyanın en güvenli sporlarından bir tanesidir. Uçuş öncesi hazırlıkların tam yapılması, profesyonel biriyle uçmanız havadaki riskleri yok edeceği gibi sizin korkularınızın da gitmesine neden olacaktır. Yaşayacağınız heyecanın bedeli ise sadece 700 TL. Bu belki size çok gelecek ama havadayken de bu paranın az bile olduğunu düşüneceğinizden eminiz. Çünkü yamaç paraşütü yapmak insanın kendini özgür hissetmesi, sınırları kırmış olması, günlük yaşam mücadelesini düşünmemesi, elektrik, su, telefon, mutfak masraflarının tamamının kafasından gitmesi için mükemmel bir uçuş tercihidir.  Vereceğiniz ücrete çekimlerin dahil olmadığını belirtelim. Arkadaşlarınıza havada neler yaptığınızı yere baktığınızda neler gördüğünüzü göstermek istemez misiniz? İşte bunlarla anı oluşturmak ve hava atmanın bedeli 200 TL’dir.

“Yamaç Paraşütü Ne Kadar Havada Kalabilir?” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Yamaç Paraşütü Pilotluk Mesleği | Fethiye Yamaç Paraşütü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button