İçeriğe geç

Ölüdeniz Doğa Kamp

Ölüdeniz Doğa Kamp

doğa-kamp-kamp-ateşi
Doğa-kamp-kamp-ateşi

Doğa kamp ölüdeniz bölgesinde ki en güzel kamp yerlerinden biri. Üzerinde çok çalışılmış, misafirlerin konforu güvenliği ve iyi bir kamp tatili geçirmeleri için emek verilmiş harika bir orman kampı.

Aileniz veya arkadaşlarınızla ziyaret edebileceğiniz bu kampta birçok etkinlik bulunmakta. Yüksek rakımı ve üzerinde yükselen çam ağaçları sayesinde bunaltıcı sıcaklardan korunaklı olmasını sağlıyor. Doğa kamp içerisinde; sabah kahvaltısı ve akşam yemeği imkanları mevcut. Bunun yanı sıra ölüdeniz ve ovacık bölgelerinde ki pizza, pide vb. mekanlardan sipariş de verebiliyorsunuz. Ölüdeniz doğa kamp ta alkol satışı yapılmıyor fakat dışarıdan getirilecek herhangi bir yiyecek ve içeceğe karışılmıyor.

Doğa ile iç içe bir tatil arayanların, üzerlerindeki stresi atmak isteyenlerin, defalarca ziyaret ettiği bu kamp alanı: aktivite konusunda birçok seçeneği olan Fethiye ölüdeniz in tam merkezinde. Ölüdeniz Doğa kamp içerisinde bal, zeytin, limon, portakal, üzüm, keçiboynuzu vb. birçok meyve ağacı bulunmakta. Kahvaltı ürünleri, çoğunlukla doğa kamp içerisindeki imkanlarla organik olarak sağlanıyor. Bunun yanı sıra doğa kamp içerisinde: tavus kuşu, tavuk, ördek, kaplumbağa, at ve neredeyse evcilleşmiş domuz görmek mümkün. Kampın etrafı tel çit ile çevrilmiştir, güvenli ve huzurludur.

Ölüdeniz kamp seçenekleri konusunda sınırlı, Ölüdeniz içerisinde bir kamp alanı bulunmuyor, genelini 3 yıldızlı oteller oluşturuyor. Ölüdeniz ‘e en yakın kamp alanı ise Doğa kamp.

Ölüdeniz doğa kamp, kelebekler vadisi ve kabak koyu kamp alanlarına nazaran oldukça geniş ve donanımlı. Doğa kampın bir diğer ayrıcalığı ise işletmecisi, Mustafa Vahap Ünlü, kendisi her müşteri ile ilgileniyor, olumlu yönde bir çok çalışma da bulunuyor.

Bazı başlıklar altında orman kamplarının en gösterişlisi, ölüdeniz doğa kampı biraz tanıyalım.

fethiye-ölüdeniz-doğa-kamp-manzarası
Fethiye-ölüdeniz-doğa-kamp-manzarası

Ölüdeniz Doğa Kamp Nerede Ve Nasıl Gidilir:

Ölüdeniz doğa kamp, Fethiye Ölüdeniz beldesindedir. Tarihi Likya yolu üzerinde bulunan kamp, yürüyüşçüler için uğrak noktasıdır. Ölüdeniz tabiat parkına yürüyerek 15 dk. araç ile 5 dk uzaklıktadır. Kampın belirli saatlerde, Ölüdeniz için servisi bulunmaktadır.

doğa-kamp
Doğa-kamp-yolu

Toplu Taşıma Araçları:

Fethiye otogara ulaştıktan sonra, otogarın ön caddesinde carrefoursa önünden geçen ölüdeniz dolmuşlarına binilir. Dolmuş sırasıyla ovacık, hisar önü ve ölüdeniz güzergahında gider. Dolmuş şoförüne ölüdeniz seyir terasında veya doğa kamp giriş alanında ineceğinizi belirtin. Yolculuk yaklaşık 20 dk. sürmektedir. Dolmuştan indiğinizde ölüdeniz doğa kamp tabelasını göreceksiniz. Ölüdeniz seyir terasının tam karşısında toprak yol. Bu noktada Vahap beyi aramanız gerekiyor, kendisi sizi bu noktadan servis aracılığıyla alıyor. Teli: 0532 202 5644

Kendi Aracınız:

Önce Fethiye ilçesine varılır. Bu noktadan sonra ölüdeniz tabelalarını takip edebilirsiniz. Önce sağ tarafında mezarlık olan yokuştan çıkıyoruz, ardından düzlük başlıyor ve ovacık mahallesine gelmiş bulunuyoruz. Hisar önü kavşağı karşımıza çıkıyor, ölüdeniz istikametine gitmeye devam ediyorsunuz. Yokuş aşağı inmeye başlıyoruz, solda seyir terasını görünce dikkatlice yavaşlayarak sağ tarafa yanaşın, hemen dönemeçte doğa kamp tabelası bulunmakta. Bu noktada Vahap beyi arayın ve yolda karşı yönden gelen araç olup olmadığını öğrenin. Teli: 0532 202 5644

Koordinatları: 36°33’41.1″N 29°07’02.2″E

Doğa Kamp Konaklama Seçenekleri Ve Fiyatları:

Doğa kamp içerisinde çadır, bungalov, ağaç ev ve apart gibi seçenekler mevcut. Bazı bungalovlarda ve apartlarda wc ve duş mevcut. Çadırlarda ise ortak wc ve duşlar bulunmakta.

Çadır:

oludeniz-dogakamp-cadir
Ölüdeniz-doga-kamp-cadir

Çadırlar, Doğa kamp içerisinde bulunan çadır platformları üzerine kurulu. Çadır bölgeleri araları oldukça geniş. Çadır içerisinde şişme yatak ve temiz nevresim bulunmakta. Mevsime göre pike vb ürünler mevcut. Hatta içecekleriniz için tesisten seyyar soğutucu temin edebilirsiniz. Çadırların tavan boyları yüksektir, böylece daha rahat hareket edebilmeniz mümkün. Çadırda konaklayan misafirler için ortak wc ve duş vardır.

Yıldızların altında, serin bir gecede doğada kamp yapmak gibisi yok 🙂 Çadırlar 1,2,3 kişiliktir. Bunun yanı sıra kendi çadırınız lada konaklayabilirsiniz.

ölüdeniz-çadır-kamp-alanları
Ölüdeniz-çadır-kamp-alanları

Ölüdeniz doğa kamp çadır fiyatları:

TARİH 1 Ocak-14 Haziran15 Haziran-30 Eylül 1 Ekim-30 Aralık
SİZİN ÇADIRINIZ    30 TL     40 TL    30 TL
KAMPIMIZIN ÇADIRI    40 TL     50 TL     40 TL

*fiyatlar kişi başıdır ve kahvaltı dahildir.

Bungalov:

doga-kamp-bungalov
Doga-kamp-bungalov

Bungalovlar: Doğa kampın rahat konaklama seçeneklerinden biri, çadırı sevmeyen misafirler için bire bir. Kendilerine ait bahçeleri bile var.

Doğa kamp bungalovlar, çift katlı seçenekleriyle 6 kişiye kadar ulaşabilen ailelere ve arkadaş gruplarına, konaklama imkanı sunabiliyor.

doğa-kamp-bungalovlar
Doğa-kamp-bungalovlar

Ölüdeniz doğa kamp bungalov fiyatları:

TARİH 1 Ocak-14 Haziran15 Haziran-30 Eylül 1 Ekim-30 Aralık
Bungalov            70 TL              80 TL            70 TL

*fiyatlar kişi başıdır ve kahvaltı dahildir.

Ağaç Ev

Doğa kamp ağaç ev
Doğa kamp ağaç ev

Doğa kamp ağaç ev: herhangi bir beton, demir vb. materyal kullanmadan, ağaçlara destekleme yoluyla kurulmuştur. Etrafı duvar yerine sazlarla kapatılmıştır. Ortama en uygun konaklama seçeneklerinden biridir. Wc ve duş ortak kullanımdır.

ölüdeniz-doga-kamp-camping
Ölüdeniz-doga-kamp-camping

Ölüdeniz doğa kamp ağaç ev fiyatları:

TARİH 1 Ocak-14 Haziran15 Haziran-30 Eylül 1 Ekim-30 Aralık
Bungalov            60 TL              70 TL            60 TL

*fiyatlar kişi başıdır ve kahvaltı dahildir.

Ağaç Apart

ölüdeniz-bungalov-evler
ölüdeniz-bungalov-evler

Doğa kampın en konforlu konaklama seçeneği, ağaç apart. Odalarda wc ve duş olanağı var. İsteğe bağlı olarak içerisine, odunlu soba kurulabiliyor. Sobaya ne gerek var demeyin, yazın ortasında bu serinlik size iyi gelecek 🙂

doğa-kamp-ağaç-ev
Ölüdeniz-doğa-kamp-ağaç-apart

Ölüdeniz doğa kamp ağaç apart fiyatları:

TARİH 1 Ocak-14 Haziran15 Haziran-30 Eylül 1 Ekim-30 Aralık
Bungalov            80 TL              90 TL            80 TL

*fiyatlar kişi başıdır ve kahvaltı dahildir.

Fethiye Ölüdeniz Bölgesinde Yapılabilecek Aktiviteler:

Ölüdeniz ‘de Yamaç Paraşütü:

Ölüdeniz yamaç paraşütü konusunda, dünyaca ünlü en popüler yerlerden biri. Fethiye, Ölüdeniz’ de bulunan Babadağ tam 1969 metre yüksekliğinde. Yılın 12 ayı Babadağ dan uçuş yapılabiliyor, harika ölüdeniz ve Fethiye manzarası ayaklarınızın altında oluyor. Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

fethiye paragliding
Fethiye oludeniz paragliding

Saklıkent ‘de Jeep Safari:

Sıcak geçen günlerin arasında ailecek katılabileceğiniz bir aktivite. Fethiye, Saklıkent beldesinde bulunan kanyona doğru yapılan bu safari oldukça keyifli. Yolculuk yaklaşık 1.30 saat sürüyor ve yolculuk esnasında su savaşı gibi eğlenceli aktiviteler yapılıyor. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

saklıkent-jeep-safari
Saklıkent-jeep-safari

Fethiye At Turu:

Ağaçların arasından uysal atlarla bir yolculuk deneyimi başka nerede yaşanabilir. Ormanları, manzarası, tarihi dokusuyla Fethiye Kayaköy bu iş için 1 numara. Buralara kadar gelmişken denemekte yarar var. At turu için ayrıntılı bilgi burada.

Fethiye-at-uru
Fethiye-at-uru

Atv Turları:

Eğlence arayanlar için seçenekler çok. Fethiye aktivite konusunda çok şanslı bir tatil beldesi. Her şey var buralarda, atv turu için bikaç seçenek mevcut. Orman içerisinde yapılan turlar yanı sıra, özel olarak hazırlanan pistlerde sınırlarınızı deneyebilirsiniz. Atv turu için buradan bilgi edinebilirsiniz.

fethiye-atv-turu
Fethiye-atv-turu

Ölüdeniz Tekne Turları:

Fethiye ve Ölüdeniz in turkuaz renkli denizleri, birbirinden saklı koyları, berrak suları, belkide başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz manzaralar. Ölüdeniz veya Fethiye kalkışlı, küçük büyük, yelkenli, vip, seçenekli bir çok tur var. Hem yüzmek hemde keyifli bir tatil için olmazsa olmazlardan biri ölüdeniz tekne turlarıdır. Tekne turları ile alakalı bilgi burada mevcut.

ölüdeniz-tekne-turu
Ölüdeniz-tekne-turu

Fethiye Tüplü Dalış:

Fethiye ve kelebekler vadisi içerisinde tüplü dalış yapmak mümkün. Herhangi bir deneyim olmadan birebir eğitmenler ile birlikte, yüzme bilmediğinize bakılmaksızın bu dalış turlarına katılabilirsiniz. Merak edenler için ayrıntılı bilgi burada.

fethiye-tüplü-dalış
Fethiye-tüplü-dalış

Dalaman Çayın ‘da Rafting:

Yazın sıcağında rafting, serinlemenize yardımcı olabilir. Dalaman çayı parkuru 3. derece bir rafting alanıdır. Oldukça uzun bir macera için en iyi seçenekler dendir. Üstelik bu aktivite için yüzme bilmeniz gerekmez. Dalaman rafting için ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

dalaman-rafting
Dalaman-rafting

Bu aktivitelerin yanı sıra: yürüyüş, su sporları, çamur banyoları vb. birçok aktivite mevcut. Ölüdeniz de yapılacak aktiviteler başlıklı yazımızı da buradan ulaşabilirsiniz.

Aktivitelerin bazıları yarım günlük bazıları ise tam günlüktür. Bunun yanı sıra hepsinde servis imkanı ve fiyata dahil öğünlerde mevcuttur.

Ölüdeniz Doğa Kamp Tesisleri:

Keyifli bir kamp tatili için doğa kamp tartışmasız en iyi seçeneklerden biri. Birde kamp hayatının olmazsa olmaz aktiviteleri var tabiki. Bunlar ateş başında çalınan şarkılar olabilir, bir ağaca yaslanıp okunan kitapta. Ölüdeniz doğa kamp içerisinde neler yapabiliriz birde buna bakalım.

Kütüphane:

Ölüdeniz doğa kampta: ağaç üzerine kurulu, manzaralı küçük bir kütüphane mevcut. Kütüphaneden 7-24 faydalanabiliyorsunuz.

oludeniz-doğa-kamp-kütüphane
Oludeniz-doğa-kamp-kütüphane

Açık Hava Sinema:

Perde ve projektör yardımıyla sinema gecelerini belkide hiç görmediniz, belkide özlediniz. Keyifli bir akşam için güzel bir seçenek daha. Hemen hemen her gece açık havada film izleyebilirsiniz.

Yıldız Seyri:

Kamp hayatının en güzel avantajlarından biri, şehir ışıklarından uzak bir ortamda kayan yıldızları hatta saman yolunu gözlemlemek. Doğa kamp: ölüdeniz de, şehirden izole, orman içerisinde doğal bir alandadır. Yıldız seyri için mükemmel bir ortamdır. Doğa kamp zaman zaman sadece yıldız gözlemlemek için bir çok ziyaretçiyi ağırladığı olur.

Kamp Ateşi:

Kamp hayatının olmazsa olmazı akşam yakılan büyük bir ateş ve etrafında toplanan insanlar. Sizde misafirler için her akşam yakılan kamp ateşine katılabilir, çalınan şarkılara eşlik edebilirsiniz.

Yürüyüş:

Doğa kamp, tarihi Likya yolu üzerinde yer almaktadır, her yöne birçok yürüyüş rotası bulunmakta. Sizde kısa turlar yapabilir yada sınırlarınızı deneyebilirsiniz. Bol oksijenli bu ortamda yürümek oldukça keyifli. Doğa kamp birçok yürüyüş grubuna da ev sahipliği yapmakta.

Bunun yanı sıra kamp içi düzenlenen oyunlara katılabilir, ölüdeniz milli parkına inip dünyaca ünlü lagun da yüzebilir, kamp içerisinde bulunan langırt, voleybol vb. birçok aktiviteyle eğlenebilirsiniz.

ölüdeniz-bungalov-fethiye
Doğa kamp salıncak

Ölüdeniz Doğa Kamp İçin Önemli Ek Bilgiler

Yanınızda getirmeniz tavsiye edilir:

 • Yürüş için spor ayakkabı
 • Olası sinekli geceler için sinek spreyi
 • Fotoğraf makinesi
 • Havlu ve güneş kremi
 • El feneri
 • Piller
 • Müzik aletleriniz

 

Doğa kamp yeme içme fiyatları:

 • Kahvaltılar konaklama fiyatına dahildir.
 • Akşam yemeği (Tablet): 15 TL
 • Gözleme: 10 TL
 • Bardak çay: 1 TL
 • Semaver çay: 10 TL
 • Kutu içecek: 2 TL
 • Küçük su: 1 TL
 • Büyük su: 2 TL

Notlar:

ölüdeniz doğa kamp elektrik
Ölüdeniz doğa kamp elektrik üretimi : )

Doğa kamp kendi elektrik ihtiyacını, yenilebilir enerji kaynaklarından karşılamaktadır. Bunun için yanınızda saç kurutma makinesi vb yüksek enerji tüketen elektrikli aletleri yanınızda getirmemenizi rica etmektedir.

Kamp doğal hayatın içindedir bunun için bazen domuz gibi yabani hayvanlar ile karşılaşa bilinmektedir fakat ormanda tehlikeli bir hayvan bulunmamaktadır. Domuzlar dahi evcilleşmiş sayılır. Bu tarz karşılaşmalar yürüyüş sırasında mümkündür, kamp alanı çitlerle çevrilidir ve gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.

Ölüdeniz doğa kamp ile ilgili bu tanıtım yazımız tamamiyle rehber amaçlıdır. Kamp yetilisi Vahap beye ulaşabilir rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sorularınız varsa yorum bırakabilirsiniz, elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz.

Doğa kamp, Vahap Bey: 0 532 202 56 44

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button