İçeriğe geç

Fethiye Ölüdeniz’de Yapılması Gereken 10 Aktivite

Fethiye Ölüdeniz’de Yapılması Gereken 10 Aktivite

Ülkenin saklı cennetlerinden olan Fethiye Ölüdeniz diğer turistlik mekanlardan farklı olarak aktivite cenneti diye adlandırabiliriz. Şimdi bu aktivite cennetinde neler yapılabileceği hakkında biraz konuşalım.

fethiye-ölüdeniz-sahili-ölüdeniz-lagoon
Fethiye-ölüdeniz-sahili-ölüdeniz-lagoon

1-Ölüdeniz’de Yamaç paraşütü ( paragliding )

buterfly-valley-paragliding-team
buterfly-valley-paragliding-team

        Fethiye Ölüdeniz Dünyanın en iyi  ” bu söylem mecazi anlamda kullanılmamaktadır.” tescilli  Yamaç paraşütü sportif ve ticari uçuş bölgesidir. 1979 dan günümüze kadar her yıl katlanarak artan rağbet nedeniyle 2016 yılında 120.000 kişi ziyaret etmiş, 2017 yılında bu rakamın 150.000 e ulaşması düşünülüyor.  Her yıl dünyanın her yerinden gelen sporcular  ve turistlik amaçla gelen ziyaretçilerle dolup taşmaktadır. Fethiye ölüdeniz’e geldiğinizde kendinizi Babadağ 2.000 metreden gökyüzüne bırakmanız yapacağınız ilk aktivite olmalı.

2-Ölüdeniz Kum Burnu Plajında Yüzmek

fethiye-oludeniz-blue-lagoon
fethiye-oludeniz-blue-lagoon

         Kum burnu  plajı görüntüsü ile insanı büyüleyen mavi ve turkuazın eşsiz karışımı dağa ile iç içe bir sahil. Girişin ücretli olduğu ölüdeniz sahile 7 TL ödeyerek giriş yapabilirsiniz. İçeride kano, deniz bisikleti kiralayıp gezebilir ya da çarşaf gibi deniz de eşsiz bir yüzme deneyimi elde edebilirsiniz.

3-Kelebekler  Vadisinde Kamp

fethiye-ölüdeniz-paragliding
fethiye-ölüdeniz-paragliding

Dünya dan izole edilmiş doğa ile iç içe olan bu bölgeye kara yolu ile ulaşmak mümkün değil. Ya tekne ile 10 TL gibi bir ücret karşılığında ulaşabilir ya da bindiğiniz yamaç paraşütü pilotunu kafaya alıp kelebekler vadisine iniş yapabilirsiniz. Yoğun yaşam temposundan kaçmak için güzel bir alan. Kelebekler vadisinde kamp yapıp doğa ile baş başa kalabilirsiniz.

4-Kabak Koyunda Yürüyüş

fethiye-ölüdeniz-kabakkoyu
fethiye-ölüdeniz-kabakkoyu

 Fethiye’nin eşsiz koylarından biri daha bu koydaki otellerde konaklaya bilir kamp atabilirsiniz. Stresten uzak bir tatil isteyenlere güzel bir mekan.

5-Off Road Jeep Safari ve ATV Turları

fethiye-ölüdeniz-jeep-safari
fethiye-ölüdeniz-jeep-safari

Fethiye ölüdeniz de günlük turlar düzenleyen jeep safari veya atv turlarına katılabilirsiniz. Büyük guruplar halinde eğlenceli bir gün geçirmek için birebir.

6-Fethiye Ölüdeniz Tekne Turları

fethiye-ölüdeniz-tekne-turu
fethiye-ölüdeniz-tekne-turu

Denizin tadını çıkartmak isteyenler için en iyi tavsiye tekne turu olacaktır. Fethiye ölüdeniz de günlük tur düzenleyen tekne turlarına katılabilirsiniz. Gizli kalmış koyları keşfedin ve turkuazın tadını çıkarın. 

7-Fethiye veye Kelebekler Vadisin de Tüplü Dalış (scuba diving )

fethiye-ölüdeniz-tüplü-dalış
fethiye-ölüdeniz-tüplü-dalış

 Fethiye Ölüdeniz in berrak sularında su altı dünyasını keşfetmeden olmaz tabi. Ölüdeniz’de kelebekler vadisi cennet koyu, akvaryum koyu ve kelebekler vadisinde dalışlar düzenlenmektedir. Bu aktiviteye katılıp su altının fantastik dünyasına derinleme bir dalış yapabilirsiniz. 

8-At Turu

fethiye-oludeniz-at-turu
fethiye-oludeniz-at-turu

Fethiye Ölüdeniz in eşsiz sedir ve çam ormanlarında doğa ile baş başa bir at turu. Temiz hava ve doğanın içinde kaybolun bu aktivite sizi stresten uzaklaştırıp yitirdiğimiz doğa yaşantısına yeniden kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

9. Fethiye Ölüdeniz’de Su Sporları ve Dalamanda Rafting

fethiye-ölüdeniz-flyboard
fethiye-ölüdeniz-flyboard

 Fethiye ölüdeniz sahillerinde banana, flyboard, paraseling yapabilir ya da dalamanın serin sularında çılgın bir rafting yapabilirsiniz.

fethiye dalaman rafting
fethiye dalaman rafting

10. Saklı Kent

fethiye-saklıkent-kanyonu
fethiye-saklıkent-kanyonu

   Yıllık 200.000 den fazla ziyaretçisi olan. Fethiye Saklıkent  uzunluğu 18 km yüksekliği ise 200 metrelere ulaşan eşsiz doğa güzelliklerine sahip eşsiz bir doğal güzellik. Bu fantastik mekanda güzel zamanlar geçirebilir kendinizi doğanın yarattığı sanat eserinde kaybedebilirsiniz.

 

Sizleri harika aktivitelerle dolu bir tatil geçirmeniz için Fethiye Ölüdeniz’e davet ediyoruz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button