yamac-parasutu-yaparken-verilebilecek-en-guzel-pozlar

Yamaç paraşütü yaparken verilebilecek en güzel pozlar

Yamaç paraşütü yapmak için Fethiye ye geldik, ya da Fethiye ye gelmişken uçalım dedik. Tamam uçalım ama bu inanılmaz manzarada birbirinden harika pozlarınız olmasın mı ? Sizler için en güzel pozlardan bazılarını derledik. Ölüdeniz üzerinde yamaç paraşütü yaparken bu pozlardan bazılarını belki kullanmak isteyebilirsiniz.

Fethiye de yamaç paraşütü sporu oldukça popüler, yılda yüz binlerce kişi profesyonel eğitmenler ile birlikte Babadağ’ından yamaç paraşütü yapıyor. Bu uçuşlar sırasında eğitmenler sizlerin fotoğraflarını çekiyor ve Ölüdeniz sahiline indikten sonra ofiste size izletiyor. İsteyen misafirler bu görüntüleri eğitmenlerinden satın alabiliyorlar. Fiyatlar ise ortalama 100 TL civarında. Çekimler gopro kameralar ile yapılıyor, bu kameraların özelliği ise 170 derece açıyla full hd çekim yapabilmeleri. Bu sayede hem siz hemde manzara aynı kare içerisinde yer alabiliyor. Görüntüler telefonunuza ve depolama cihazlarınıza atılabiliyor yada dvd yazılıyor.

1. Zıpla ve kolları aç. Uçuş başlamadan önce kalkış alanında yamaç paraşütlerin arasında birkaç fotoğraf çekilelim ve uçuşa ısınalım.

Babadağ da toplam 5 adet kalkış pisti bulunmakta bunlar 1200 metre kış pisti, 1700 metre ana pist, 1800 metre, 1900 metre ve 1969 metre zirve pisti. Bütün kalkış alanları farklı bir manzaraya bakar ve her biri farklı güzelliktedir. Hangi piste çıkılacağına, anlık olarak rüzgar ve bulutlanma durumuna göre karar verilir. Biz de yamaç paraşütü yapmak için Babadağ’a servis araçları ve eğitmenlerimizle çıktık. Bir tarafımız da Ölüdeniz diğer tarafımız da Fethiye. Manzara bu kadar harika iken, harnes dediğimiz kuşam tertibatlarını giydik, elimize kaskımızı aldık. Artık yamaç paraşütleri açık, manzara ve bizler de hazır olduğumuza göre eğlenceli birkaç fotoğraf çekilebiliriz.

2. Bu manzara da bir ayak ayak üstüne atmayalım mı ?

Yamaç paraşütü ile Babadağ dan ayrıldıktan sonra, yamaç boyunca süzülüyoruz. Güvenli mesafeye kadar açıldıktan sonra, kasklarımızı çıkarıyoruz, etrafımız dağlarla çevrili hemen ileride ise Ölüdeniz. Zaten ayaklarımız yerden kesilir kesilmez, yamaç paraşütü size oldukça güvende hissettirecek, korkular geride kaldığına göre ayak ayak üstüne atıp keyiflene biliriz.

3. Sanki yalnızmış gibi çek kaptan 🙂 Ayakları uzat kolları aç geriye yada yandan bak.

fethiye yamaç paraşütü en güzel pozlar arkana bak

yamaç paraşütü fethiye en güzel pozlar

Yamaç paraşütü Ölüdeniz in simgesi, Ölüdeniz de yamaç paraşütünün simgesi oldu neredeyse. Harika bir manzaramız var yamaç paraşütünde de 2 kişiyiz. Şu güzelim Ölüdeniz manzarasıyla bir baş başa kalmayalım mı? Neden olmasın! kaptan bize bir müsaade, sen beni bir yalnız çekiver diyebilirsiniz 🙂

4. Kolları aç yada kartal yap, bacaklar ayrık aşağı bak. Yamaç paraşütü ve siz aynı karede siniz.

ölüdeniz yamaç paraşütü en güzel pozlar

Yamaç paraşütleri, sanki ressamın tuvalleri gibi rengarenk. Aynı karede yer almak oldukça güzel fotolar çıkartıyor ortaya. Ayaklarımızı açalım, ister takımınızın figürünü yapın isterseniz kolları açın, biraz öne doğru çıkın ve aşağı bakın. Ama dişlerinizi göstermeyi unutmayın : )

5. Ölüdeniz üzerinde kolları aç, ayakları uzat ve yukarıya bak.

yamaç paraşütü ölüdeniz en güzel pozlar

Yamaç paraşütü uçuşumuz başladıktan 10 dk sonra Ölüdeniz üzerine geliyoruz. Artık kartpostallardaki o meşhur görüntü hemen altımız da. Bizde hemen kollarımızı kocaman açıp ayaklarımızı uzatıp kuş bakışı bir poz veriyoruz.

6. Ayakkabılarımız da manzaranın bir parçası olsun.

Ölüdeniz yamaç paraşütü müthiş manzara

Ayakkabılarımız da yamaç paraşütleri gibi rengarenk ise izin verin manzaraya bir renkte onlar katsın.

7. Ayaklarım yere bassın diyenler için birkaç poz verebilirsiniz.

yamaç paraşütü kol uçuşu

Yamaç paraşütü uçuşuna arkadaş getirdiyseniz, eğlence katlanacak demektir. Uçuş sırasında arkadaşınızın yada eşinizin iplerini kesmekle tehdit ederken yada onların paraşütlerinin üzerinde yürürken çılgın fotoğraflar çektirebilirsiniz.

8. Geriye doğru bir bakış at.

Fethiye yamaç paraşütü en güzel pozlar (5)

Yamaç paraşütü yapmış olduğumuz Babadağ, yükseklik olarak 2000 metre. Bu da bol miktarda bulut oluşumunu mümkün kılmakta, şansınız varsa bulutlu bir havaya denk gelebilirsiniz, fotoğraflarınız böyle bir havada çok daha fantastik çıkacaktır. Bulut olsun olmasın Ölüdeniz’in manzarası her zaman güzel zaten, siz hoş bir an da şöyle geriye doğru bir bakın ve gülümseyin 🙂

9. Dalgalandır bayrakları.

Fethiye yamaç paraşütü en güzel pozlar (6)

Milli bayrağımız olur, tuttuğun takım olur, ilanı aşkın olur getir sen aklında ne varsa renk kat fotoğraflara 🙂 Fikrinizi uçuştan önce yamaç paraşütü eğitmeniniz ile paylaşın. Hava koşulları mümkün olması durumunda sizlere yardımcı olacaklardır.

10. Doğum gününü gökyüzünde kutlama yada evlilik teklifine ne dersin?

fethiye yamaç paraşütü doğum günü

Yamaç paraşütü zaten başka bir dünya, birde ona yaptığımız küçük eklentilerle keyifler çok çok büyümekte. İsterseniz sevdikleriniz için gizli bir doğum günü pastasını uçuş sırasında sunarak, onları şaşırtabilir ve harika fotoğraflar çekebiliriz. Tabi ki yamaç paraşütü rezervasyonunuzu günler öncesinden yaptırdığınız durumlarda bu hazırlıkları yapabiliyoruz. Üstelik bu sürprizler doğum günleri ile sınırlı değil. Evlilik tekliflerine ne dersiniz?  Videolarımıza bir göz atın : )

11. Çılgın bir pilot ile uçuyorsanız işler değişebilir 🙂

Fethiye yamaç paraşütü en güzel pozlar (9)

Yamaç paraşütü sanılanın aksine çok durağan başlayabilir, ama enerjiniz yüksekse işler bu noktaya kadar gelebilir. Bazı pozlar sadece bazı pilotlar tarafından çekilebilir. Bu önemli bir ayrıntı.

12. Havada el ele tutuşmaya az kaldı 🙂

Fethiye yamaç paraşütü en güzel pozlar (10)

Sevdikleriniz ile uçmak ayrı bir keyif, havada iken sizleri ayırmıyoruz oldukça yakınlaşıyoruz. Evet doğru gerilim de biraz artıyor, ama zaten neden yamaç paraşütü yapmaya geldiniz ki : ) Tabi önemli bir ayrıntı, siz istemeden hiç bir sıra dışı durum yapılmıyor.

13. Ben sürüyormuşum gibi çek 🙂

Fethiye yamaç paraşütü pilotu olmak

Yamaç paraşütü uçuşumuzun sonlarına doğru, sizin sakinliğinize göre kaptanınız dümeni size bırakabilir. Bunu siz de çekinmeden teklif edebilirsiniz. Hava şartları müsaitse pilotunuz size yardımcı olacaktır. Ardından sanki siz kullanıyormuş gibi resimler çekilebilir.

14. Yamaç paraşütü ile uçarken yoga yapmak! Ne havalı ama 🙂

Fethiye yamaç paraşütü en güzel pozlar (3)

Yamaç paraşütünde ister gitar çal ister yoga yap. Uçuş sırasında evinizdeki koltukta oturuyormuş gibi rahat hissedeceksiniz. O zaman biraz eğlenelim.

Tabi ki yüzlerce farklı poz verilebilir, bu işi pilotumuza bırakın sizi yönlendirecektir, birazda enerjinizi katarsanız fotoğraflar dahada renklenebilir 🙂

ölüdeniz yamaç paraşütü en güzel pozlar ölüdeniz yamaç paraşütü en güzel pozlar1 ölüdeniz yamaç paraşütü en güzel pozlar1 ölüdeniz yamaç paraşütü en güzel pozlar3 ölüdeniz yamaç paraşütü en güzel pozlar11 ölüdeniz yamaç paraşütü en güzel pozlar12

Sizler için birkaç poz önerisinde bulunmak için bu yazıyı hazırladık. Diğer resimlerimize galeri bölümünden ulaşabilirsiniz. Yamaç paraşütü ile yapabileceklerinizi öğrenmek için sorularınızı bırakabilir yada bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sevgiyle kalın. Gökyüzünde görüşmek ümidiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir