İçeriğe geç

Uçan Babaanne

O BİR UÇAN NİNE

Evet başlığı yanlış okumadınız. 69 yaşında uçan ninemiz yılların yükü altında ezilmekten ise uçmayı tercih etmiş. Her yaşın ayrı bir güzelliği var deyip insanları yaşa göre sınıflandırmak sanırım yaptığımız en büyük hatalardan birisi. Yaşlanmanın verdiği yavaşlama ve sakinlik ruhunu alt etme, maalesef herkesin başarabildiği bir olgu değil.

babanne ve yamaç paraşütü
Babaanne ve yamaç paraşütü

Li Jiaxin çinin küçük bir kasabasında yaşayan 69 yaşında, 5 çocuğu, 11 torunu ile babaanneliği zirvesinde ama yaşamın güzelliklerinden kopmamış tutkularının ve arzularının peşinden koşup hayata sımsıkı sarılmış koca yürekli bir babaanne. 2008 yılında Li Jiaxin in şehrine gelen Yamaç paraşütü eğitmeni ile tanışmasıyla Yamaç paraşütü sporuna başlama kararı alır. Bu karar hem eğitmeni hem de Li Jiaxin’ nin çevresini oldukça şaşırtmıştır. Bu spor için çok yaşlı ve kırılgan olduğu söylense de Li Jiaxin bütün tabuları yıkıp eğitim almaya karar verir.

yamaç paraşütü ve babanne
yamaç paraşütü ve babaanne

Sıkı bir eğitim ve çokça mücadelenin ardından yamaç paraşütü sporuna başlayan Li yaşlanmanın hayattan vazgeçmemek olduğunu çevresine ve en önemlisi de kendisine kanıtlamanın gururunu yaşadığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti. Yamaç paraşüt sporuna başlamak yaşlanan bedenime hapsolmuş özgür ruhu dışa vurmamı sağladı, sonsuz gibi gözüken maviliğin içerisinde özgürce dolaşan bu yaşlı bedenin içerisinde kabına sığmayan bir ruh taşıyorum.

babaanne uçuyor
babaanne uçuyor

O 69 yaşında uçan nine torunlarını sevip evde oturmaktan çok daha fazlasını yapmakta. O gökyüzünün sarhoş edici güzelliğine geçte olsa ulaştı ve hayallerinin peşinden koşmaya kararlı. Gökyüzü tutkunuz ve en önemlisi de yaşama sevincinizin bitmemesi dileği ile.

Uçmak, Gökyüzü ve Mavi dünyanın en büyük tutkusudur, Gökyüzünde buluşmak üzere.

 

“Uçan Babaanne” hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button