İçeriğe geç

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tatilinize ekstrem bir aktivite ile heyecan katmak istiyorsanız paraşüt uçuşu ile bu heyecanı yakalayabilirsiniz. 1980’li yılların başlarında ortaya çıkmış olan paraşüt uçuşu günümüze kadar farklı şekiller ile yapılmış olsa da şu an risk teşkil etmeyen güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Uzman pilotlar eşliğinde yapılan paraşüt uçuşları dağların yüksek yamaçlarından atlanılarak eşsiz bir manzara eşliğinde adrenalin dolu dakikalar geçirmenize sebep olmaktadır. Türkiye’nin eşsiz güzellikleri göz önüne alındığı zaman mavi ve yeşilin uyumunun olduğu görsel bir şölen ile paraşüt uçuş yapılmaktadır.

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Fiyatları
Türkiye’de Yamaç Paraşütü Fiyatları

Tecrübeli pilotlar ve Türk hava kurumu sertifikalı deneyimli öğretmenler eşliğinde yapılabildiği gibi profesyonel olarak da yapılabilen paraşüt uçuşları, özellikle yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden birisi olmuştur. Türkiye Doğa sporlarının eşsiz mekanlarından birisi olmuş olsa da özellikle paraşüt uçuşlarının adresi açısından daha fazla alternatife sahiptir.

Tavsiye Yazı: Yamaç paraşütü kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Türkiye’de özellikle en popüler tatil noktalarından birisi olan Fethiye’de paraşüt uçuşu her sene yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Paraşüt uçuşu fiyatları her sene farklılık göstermektedir. Geçen yılki fiyat aralıkları incelendiği zaman hemen hemen 600 dolar ile 2400 dolar arasında değişen bu fiyatlara yeni yıl içinde güncelleme gelmektedir.

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır?

Türkiye’nin eşsiz güzellikleri göz önüne alındığı zaman paraşüt uçuşunu içinde en çok tercih edilen mekanlardan birisi olduğu fark edilmektedir. Özellikle tatil amacıyla yerli ve yabancı turistlerin akımına uğrayan Fethiye Ölüdeniz’de yapılan paraşüt uçuşları en sık tercih edilen noktalardan birisi olmaktadır.

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Fiyatları
Türkiye’de Yamaç Paraşütü Fiyatları

En popüler tatil mekanlarından birisi olan Fethiye 1700 metre irtifada yer alan atlama noktası ile eşsiz bir adrenali de ev sahipliği yapmaktadır. Denizli’nin Çökelek Dağı da yeni paraşüt uçuşunun yapıldığı bölgeler arasında yer almaktadır. 1650 metre yükseklikte bulunan yamaçtan atlanılarak yapılan bu uçuşta eşsiz güzellikler göz önüne serilmektedir.

Abant Milli Parkı ve doğa sporları ile adının anılmasının yanı sıra şimdilerde ise paraşüt uçuşu ile adından söz ettirmektedir. 450 ile 750 metre arasında değişen yükseklikleri ile başlangıç ve amatörler için en çok tercih edilen mekanlardan birisi olmaktadır.

“Türkiye’de Yamaç Paraşütü Fiyatları” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Babadağ Yamaç paraşütü Pisti | Fethiye Yamaç Paraşütü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button