İçeriğe geç

Deniz Paraşütü “parasailing”

Deniz Paraşütü  “parasailing”

Nedir bu deniz paraşütü. Tatil bölgelerinde eğlence amaçlı yapılan teknik bilgi gerekmeksizin kısa bir bilgilendirme ile güvenle yapabileceğiniz tatil aktivitelerinden birisi. Fethiye Ölüdeniz de sahilde güneşlenirken tekneye bağlı sevinç çığlıkları atan turistleri görebilirsiniz.

fethiye-deniz-paraşütü

Deniz paraşütü ” parasailing “ yetkili ticari sportif belgelerini tamamlamış şirketler tarafından, yönetmeliğe uygun ekipmanlar ve gerekli belgelere sahip çalışanlarla güven içerisinde yapılan güzel bir aktivite. Fethiye ölüdeniz de de bu aktiviteyi yapmak mümkün. Tabi Fethiye ölüdeniz deki Yamaç paraşütü kadar havalı olmasa da fazla yükseklere çıkmak istemeyen ziyaretçiler için tercih edilebilir.

Deniz paraşütü ” parasailing “ aslında bir spor olsa da ülkemizde turizm eğlence sektöründe kullanılmaktadır.  Neredeyse ülkedeki turistlik sahillerin hepsinde görebileceğiniz deniz paraşütü ” parasailing ” güvenlik açısından oldukça güvenli teknik bilgi gerektirmeyen bir aktivite olduğundan büyük bir hızla bütün ülkeye yayıldı.

Deniz paraşütünü daha detaylı ele alalım.

Kullanılan ekipmanlar;

  • Güçlü bir surat teknesi
  • Deniz paraşütü ” parasailing ” için üretilmiş vinç sistemi
  • Gerilime dayanıklı halat
  • Yolcuların oturması için kuşam tertibatı
  • Paraşüt

Bu ekipmanlarla birlikte deneyimli bir kaptan, vinç operatörü ve yolcunun güvenliği için yardımcı eleman. Tabi güvenlik için can yelekleri.

deniz-paraşütü-ekipmanları

Deniz paraşütü  hem tekne üzerinden kalkış iniş yapabilen hem de kara üzerinden kalkış yapabilen bir paraşüt sporudur.  Yolcunun, paraşüt havalandırdıktan sonra yapması gereken tek şey, manzaranın tadını çıkartmak. Deniz paraşütü ” parasailing ” in kontrolü vinç operatörü ve tekne kaptanındadır. Deniz paraşütü ” parasailing “ in çıkabildiği maksimum yüksekliğin sınırı teknenin gücü hava durumu ve paraşüt ün teknik özelliği ile belli olur. Ama eğlence sektöründe ticari faaliyetlerde ortalama yükseklik 100 ila 150 metredir.  Ortalama uçuş süresi 15 ila 30 dakika arasında şirketten şirkete değişir.  Uçuşlar sırasında genelde teknede ve paraşütün oturma kuşamında kameralar bağlanıp bu güzel anı kayda alabilirsiniz.

Fethiye ölüdeniz de Deniz paraşütü ” parasailing ” pek tercih edilen aktivitelerden değil. Bunun en büyük sebebi ise Fethiye‘nin göz bebeği olan Ölüdeniz deki Yamaç paraşütü dür. Deniz paraşütü ” parasailing ” ile 100 150 metrelerden manzarayı seyretmek yerine Babadağ’ın zirvesinden 2000 metreden uçup, Fethiye ölüdeniz in inanılmaz manzarasın da özgürce dolaşabilirsiniz. Fethiye Ölüdeniz ‘in cennet sahilinde kumsala uzandığınızda yüzlerce Yamaç paraşütünün gökyüzünü süslediğini  göreceksiniz.

Uçmanın her türlüsü güzeldir ister Deniz paraşütü ” parasailing ” ister Yamaç paraşütü. Gökyüzü sizi bekliyor…

Detaylı bilgi almak için buradan iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button