İçeriğe geç

Fethiye Yamaç Paraşütü
Sık Sorulan Sorular

Yamaç Paraşütü

Konu yamaç paraşütü olunca ister istemez bir çok soru işareti oluşabiliyor. Fethiye yamaç paraşütü için oldukça güvenli bir bölge. Ölüdeniz de yamaç paraşütü yapmak herkesin hayali. Tüm sorularınızı cevaplayalım ve içiniz bir rahat şekilde Babadağ’a çıkalım. Emin olun ki 1,2 adımdan sonra tüm korkularınız geçecek ve yamaç paraşütünü çok seveceksiniz.

5.500

Fethiye yamaç paraşütü okulu 2023 yılında 5.500 misafir ağırladı

220K

2023 yılında 220 bin kişi Fethiye de yamaç paraşütü yaptı

0

Okulumuz da 2023 yılında olumsuz bir durum olmadı

Yamaç Paraşütü Soruları

Kendi Başıma Yamaç Paraşütü Yapabilir miyim ?
Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları Ne Kadar ?
Fethiye Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır ?

Fethiye de yamaç paraşütü uçuşları Ölüdeniz Babadağ da yapılmaktadır. Babadağ üzerinde 1200 metre, 1700 metre, 1800 metre, 1960 metre olmak üzere başlıca 4 pist vardır. Bu pistlerin her biri farklı bir rüzgar yönüne bakmaktadır. Yamaç paraşütü kalkışını rüzgara karşı yapması gerektiği için, uçuşa çıkıldığında eğitmen tarafından rüzgar gözlemlenir, uygun olan piste gidilir ve hazırlanıp buradan uçuş gerçekleştirilir.

Yamaç Paraşütü Güvenli mi ?

Yamaç paraşütü, riskleri oldukça düşük bir spor dalıdır. Yine de medyada ters rüzgar vb. başlıklarla bazı kazalar dan bahsedilebiliyor. Her uğraşta olduğu gibi, bireysel yamaç paraşütü yaparken de eğitim almak gerekiyor, profesyonel olana kadar eğitmen gözetiminde uçuş yapmak durumundadır. Fakat bu durumu göz ardı eden bireysel sporcular bazen istenmeyen yerlere inebiliyor, kazalar yaşanabiliyor. Ancak Fethiye Babadağ da ki uçuşlarımızda sizler profesyonel olarak yıllardır bu iş üzerinde deneyimli pilotlarla birlikte uçuyorsunuz. Hava tüm gün izlenip gözlemleniyor, kalkış ve iniş sırasında gözetmenler görev yapıyor, aynı hava limanı gibi belirli kurallara bağlı olarak profesyonelce çalışılıyor ve riskler azaltılıyor.

Fethiye yamaç paraşütü güvenli mi ? Evet kesinlikle güvenli, hiçbir endişeniz olmadan tamamen bize güvenerek harika bir deneyim yaşayabilirsiniz, her yıl ortalama 200.000 misafirin uçuş yaptığı Ölüdeniz, Babadağ da ufak tefek aksaklıklar muhakkak yaşanabilmektedir. Bu aksaklıklar genelde kalkış aşamasında yolcunun aşırı korkmasından dolayı yürümeyi reddederek uçuş sırasında uçuştan vazgeçmeye çalışması oturmaya çalışması neticesinde yaşanmaktadır. Bu durumu engellemek için ise kalkış aşamasında bir diğer yardımcı eğitmen uçuş başlayana kadar yolcuya yardım etmektedir.

Yamaç Paraşütün de Kendim Fotoğraf Çekebilir miyim?

Ölüdeniz de yamaç paraşütü yaparken, telefon vb eşyaların aşağıda ki güneşlenen insanların üstüne düşmesinden kaynaklanan daha önce gerçekleşmiş kazalar var. Bu durumdan ötürü Ölüdeniz Babadağ bölgesinde yamaç paraşütü misafirleri için kaymakamlığın yayınladığı uçuş gereklilikleri yönergesinde, misafirlerimizin yanlarına telefon vb. eşya almaları yasaklanmıştır. Fakat uçuş sırasında pilotunuz sizler için paraşüte monte ettiğimiz kameralar ile fotoğraf ve video çekimleri yapıp size sunmaktadırlar. Bu çekimler bazı dönem için ücretli olabilmektedir, lütfen bilgi almak için arayınız.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kilo ve Boy Sınırı

Fethiye yamaç paraşütü uçuşlarımızda erkeklerde ve bayanlarda ayrı olmak üzere kilo sınırlamamız vardır. Erkek misafirlerimiz de kilo sınırımız 115 kg, Bayan misafirlerimiz de 90 kg dır. Minimum kilo sınırımız yoktur. Bu sınırlamalar temsili olmaktadır, sınırı aşan misafirlerimiz bize ulaşarak boy vb durumları değerlendirilerek yamaç paraşütü yapıp yapamayacaklarını öğrenebilirler.

Boy sınıraksimum 2 metredir.

Çocuklar Fethiye de Yamaç Paraşütü Yapabilir mi?

Tandem Yamaç paraşütü için minimum yaş sınırımız 4 dür. Bu yaştan itibaren her çocuğumuz bizlerle güvenli bir şekilde yamaç paraşütü yapabilir.

Hamileler Yamaç Paraşütü Yapabilir mi?

Heyecan vb. durumlarda problem çıkabilme ihtimaliyle, hamile misafirlerimiz ve heyecana bağlı rahatsızlığı olan misafirlerimiz yamaç paraşütü yapamazlar.

Fethiye Yamaç Paraşütü Ne Kadar Sürüyor?

Fethiye yamaç paraşütü Babadağ’ da yapılmaktadır, Babadağ yüksekliği 2000 metredir. Bu merkezden uçuş yapıldığı taktirde uçuş süresi ortalama 25 dk sürmektedir. Kelebekler vadisi uçuş takımı, uçuş süresine termik yöntemleriyle +15 dk uzatmakta böylece havada kalma süreniz 40 dk olmaktadır. Fakat bu süre sizin akrobasi istemeniz doğrultusun da değişebilmektedir.

Yamaç Paraşütü İçin Ne Getirmeliyim?

Spor ayakkabı ve güneş gözlüğünüz muhakkak olmalı. Bunun yanı sıra bayan misafirlerimiz harnes giyerken sorun olması nedeniyle etek tercih etmemeli, şort veya pantolon giyebilirler.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir?

Heyecanla bağlantılı bir hastalığı olmayan ve yaşı 4 den büyük olan herkes yamaç paraşütü yapabilir.

Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları?

Babadağ yamaç paraşütü fiyatları 3.500 TL dir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları?

Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları 3.500 TL dir.

Fethiye Yamaç Paraşütü En İyi Firma?

Fethiye yamaç paraşütü en iyi firma unvanı Tripadvisor tarafından Fethiye yamaç paraşütü okulunun alt markası olan Fly Liberty markasına verilmiştir. Okulumuz Fethiye de %100 önerilen tek işletmedir. Tripadvisor linkinden inceleyebilirsiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Yorumları?

Fethiye yamaç paraşütü yorumları na Tripadvisor ve Google üzerinden erişebilirsiniz. Linklere tıklamanız yeterli.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kazası?

Zaman zaman haberlerde Fethiye yamaç paraşütü kazası gibi haberler çıkabiliyor. Yamaç paraşütü sonuçta ekstrem spor ve sporcular için risk alındığında kaza ihtimalide gerçek olabiliyor. Ancak eğitmen ile beraber yapılan yamaç paraşütü uçuşlarında, emin olun ki kaza ihtimali trafiktekinden çok çok az. Yamaç paraşütü kaza durumları daha çok bireysel uçan sporcuların yeni hareketler denemeleri esnasında yaşanıyor. Bu tarz yamaç paraşütü kazaları ise deniz üzerinde kontrollü olarak riske ediliyor. Speed bot kaza ihtimaline karşın sürekli bekliyor.

Fethiye Yamaç Paraşütü Kaç Metre?

Fethiye yamaç paraşütü 1969 metre yüksekliğindeki Babadağ dan yapılmaktadır.

Fethiye Yamaç Paraşütü Saatleri?

Fethiye yamaç paraşütü saatleri: 08.30 – 10.30 – 13.00 – 15.00 ve 17.00

Hala yamaç paraşütü konusunda soruların varsa lütfen yorumlar kısmından bize ilet ve hızlıca cevaplayalım.

fethiye yamac parasutu okulu logo

“Yamaç paraşütü hakkında merak edilenler” hakkında 32 yorum

 1. Merhabalar,
  Pilot dahil olmak üzere 3 kişi yamaç paraşütü yapabilir miyiz? Yapılabiliyor ise ücreti de dipnot olarak düşerseniz çok sevinirim 🙂

  Teşekkürler

 2. Agustos 9-10 gibi gelmeyi düşünüyorum çokk beğendim deneyimlenmek istiyorum ama tabi şuan yazarken bile kalbim pır pır ☺️Fiyat bilgisi alabilir miyim foto video ayrımı fiyatlandırılıyor onlar nasıl acaba ?

 3. Merhaba,

  bir sorum olacakti kilo ile alakali neden erkeklerdeki kilo siniri daha fazla bayanlara bakildigi zaman. Ve bayanlarda kilo siniri 90 olarak yaziyor eger 90’ni 3 kilo falan gecerse ucus yapmak yasakmidir? Bende bu sene yurtdisindan gelmek istiyorum cunki o yuzden soruyorum ve onceden reservasyon yapmak gerekirmi yoksa gerek yokmu?

  1. Merhaba, kilo sınırlamasındaki bu farklılık boy ile orantılıdır. örnek olarak 1,60 boy ve 100 kg olan birinin uçması oldukça zordur. Ancak 110 kg ve 1,80 boyu olan bir misafirin uçması daha kolaydır. Bize telefon numaralarımızdan veya mail adreslerimizden boy kilo bilgilerinizi iletip uçmanızda bir engel olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kabaca boyunuz 1,60 dan yüksek ise bu kg ile uçabilirsiniz.

 4. Merhaba,

  bir sorum olacakti kilo ile alakali neden erkeklerdeki kilo siniri daha fazla bayanlara bakildigi zaman. Ve bayanlarda kilo siniri 90 olarak yaziyor eger 90’ni 3 kilo falan gecerse ucus yapmak yasakmidir? Bende bu sene yurtdisinda gelmek istiyorum cunki o yuzden soruyorum ve onceden reservasyon yapmak gerekirmi yoksa gerek yokmu?

 5. Merhaba,
  Temmuz ortası eşim ile birlikte Ölüdenize tatile geleceğiz. Fiyat öğrenmek istiyoruz. Erken rezarvasyon ile uygun fiyata yamaç paraşütü yapabilirmiyiz. erken rezarvasyon ve sonrası fiyatlar nedir? Şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Gülhan Hanım,

   Uçuş ücretleri şuan 350 TL. Haziran ayı gibi fiyatların yükselme ihtimali var. Siz bu fiyattan rezervasyon yaptırabilirsiniz, bu şekilde gelecek olan fiyat artışlarından etkilenmezsiniz.
   Ayrıca tüm uçuş boyunca çekilen fotoğraf ve videolar isteğe bağlı olarak ek ücretle satılmaktadır. Tamamı için fiyatı 100 TL dir.

 6. 28-29 ekim tarihlerinde fethiye de olmayı planlıyorum.
  yamaç paraşütü için hava şartları uygun olur mu?
  bir de fiyatlarınız nasıl?
  iki kişi gelmeyi planlıyoruz. (ben ve eşim) eşim için bayan uçuş ekibiniz var mı?

  1. Mahmut bey selamlar,
   Yamaç paraşütü yıl boyunca yapılmaktadır, hava şartları genel olarak şuan güzel gitmekte, gelmenize bir kaç gün kala bizimle irtibata geçerek net hava bilgisi alabilirsiniz. Bayan eğitmenimiz mevcut.

 7. merhaba,
  ekim ayı için kısa süreli tatil planımız var, bu estrem pakette bulunun bir iki etkinliğe katılmak isteriz. pakedi parçalı olarak alabiliyormuyuz ??

 8. Merhaba 11-17 temmuz 2017tarihleri arasında fethiyede bu tecrübeyi yaşamak istiyorum.fiyat ve ücrete dahil hizmetlerinizi öğrenebikir miyim?

  1. Sevcan Hanım Merhaba.

   Yamaç paraşütü uçuş ücreti 260 TL
   Dahil olan hizmetler: Otel ve Uçuş alanı transferleri + Milli park giriş ücreti + Ekipman kullanımı vs. giderler dahildir.
   Ekstra olarak sadece fotoğraf ve video çekimleri söz konusudur. Bu ürünleri de uçuşunuzun ardından izleyerek alıp almayacağınıza karar verebiliyorsunuz. Fiyatları da ortalama 100 TL dir.

 9. İyi çalışmalar. Hangi dönemlerde yamaç paraşütü yapılıyor? Eylül sonu gibi Fethiye de olmayı planlıyorum. 20 24 ünde yapmak mümkün mü?

  1. Merhaba,
   Ölüdeniz de yıl boyu uçuş yapılıyor. Zirve pistleri (2000 metre) Nisan – Aralık ayları arasında açık oluyor.
   Kışın ise: 1200 metre pistleri kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
Call Now Button