Kendi Başıma Uçuş Yapabilir miyim ?

Tek başınıza yamaç paraşütü yapabilmek için uzun soluklu bir eğitim almanız gerekmektedir. Eğitim sayfamızdan gereklilikleri inceleyebilirsiniz. Ancak Tandem yamaç paraşütü dediğimiz çift kişilik yamaç paraşütü deneyimi için herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı Ne Kadar ?

Fethiye de yamaç paraşütü fiyatları yaz ve kış dönemlerinde değişiklik gösterebiliyor. Kışın uçuş fiyatları Fotoğraf ve Videolar hediye edilip 200 TL olabiliyor. Yazın ise Kamera çekimleri hariç 250 TL ye kadar çıkabiliyor, erken rezervasyon fırsatlarıyla 180 TL ye kadar fiyat bulmanız mümkün.

Yamaç Paraşütü Yaparken Nereden Atlıyoruz ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki yamaç paraşütü yaparken herhangi bir yerden, uçurumdan atlanmaz. Eğitmen ve yolcusu rüzgar durumuna göre yürüyerek yada koşarak yamaç üzerinden yavaş yavaş havalanırlar. Fethiye de yamaç paraşütü uçuşları Ölüdeniz Babadağ da yapılmaktadır. Babadağ üzerinde 1200 metre, 1700 metre, 1800 metre, 1960 metre olmak üzere başlıca 4 pist vardır. Bu pistlerin her biri farklı Daha fazla okuyunYamaç Paraşütü Yaparken Nereden Atlıyoruz ?[…]

Yamaç Paraşütü Güvenli mi ?

Yamaç paraşütü, riskleri oldukça düşük bir spor dalıdır. Yinede medyada ters rüzgar vb. başlıklarla bazı kazalar dan bahsedilebiliyor. Her uğraşta olduğu gibi, bireysel yamaç paraşütü yaparken de eğitim almak gerekiyor, profesyonel olana kadar eğitmen gözetiminde uçuş yapmak durumundadır. Fakat bu durumu göz ardı eden bireysel sporcular bazen istenmeyen yerlere inebiliyor, kazalar yaşanabiliyor. Ancak Fethiye Babadağ da Daha fazla okuyunYamaç Paraşütü Güvenli mi ?[…]

Hava da Fotoğraf Çekebilir miyim ?

Ölüdeniz de yamaç paraşütü yaparken, telefon vb eşyaların aşağıda ki güneşlenen insanların üstüne düşmesinden kaynaklanan daha önce gerçekleşmiş kazalar var. Bu durumdan ötürü Ölüdeniz Babadağ bölgesinde yamaç paraşütü misafirleri için kaymakamlığın yayınladığı uçuş gereklilikleri yönergesinde, misafirlerimizin yanlarına telefon vb. eşya almaları yasaklanmıştır. Fakat uçuş sırasında pilotunuz sizler için paraşüte monte ettiğimiz kameralar ile fotoğraf ve Daha fazla okuyunHava da Fotoğraf Çekebilir miyim ?[…]

Kilo ve Boy Sınırı Var mıdır ?

Tandem yamaç paraşütü uçuşlarımızda erkeklerde ve bayanlarda ayrı olmak üzere kilo sınırlamamız vardır. Erkek misafirlerimiz de kilo sınırımız 110 kg, Bayan misafirlerimiz de 90 kg dır. Minumum kilo sınırımız yoktur. Bu sınırlamalar temsili olmaktadır, sınırı aşan misafirlerimiz bize ulaşarak boy vb durumları değerlendirilerek yamaç paraşütü yapıp yapamayacaklarını öğrenebilirler. Boy sınırı maksimum 2 metredir.  

Hamileyim Uçabilir miyim ?

Heyecan vb. durumlarda problem çıkabilme ihtimaliyle, hamile misafirlerimiz ve heyecana bağlı rahatsızlığı olan misafirlerimize yamaç paraşütünü tavsiye etmiyoruz.

Yamaç Paraşütü Uçuşu Ne Kadar Sürüyor ?

Fethiye yamaç paraşütü Babadağ’ da yapılmaktadır, Babadağ yüksekliği 2000 metredir. Bu merkezden uçuş yapıldığı taktirde uçuş süresi ortalama 25 dk sürmektedir. Kelebekler vadisi uçuş takımı, uçuş süresine termik yöntemleriyle +15 dk uzatmakta böylece havada kalma süreniz 40 dk olmaktadır. Fakat bu süre sizin akrobasi istemeniz doğrultusun da değişebilmektedir.

Call Now Button